14 maja Komisja FSNT-NOT ds. Innowacji i Technologii w Biznesie, Przemyśle i Podmiotów Trzeciego Sektora, Stowarzyszenie Wspierania Techniki Polskiej (SWTP) oraz Spółka NOT-Informatyka zorganizowały i przeprowadziły pierwsze w historii mchu stowarzyszeniowego NOT webinarium pn. „Wpływ Covid-19 na gałęzie inżynierskie gospodarki, mitygację ryzyk i minimalizację strat".

Webinarium, które prowadził mgr inż. Kamil Wójcik Prezes SWTP i wiceprezes FSNT-NOT, składało się z sesji wprowadzającej oraz trzech sesji tematycznych i podsumowania. Do udziału w wydarzeniu zalogowało się ponad 150 osób.

W sesji I pt. „Ekonomiczny koronawirus", wystąpił Paweł Gilarski (Towarzystwo Konsultantów Polskich - członek FSNT-NOT). Prelegent zaprezentował uczestnikom webinarium poradnik, co należy zrobić, żeby prowadzony biznes przetrwał w czasie pandemii. Przedstawił również warunki przyznawania pomocy przedsiębiorcom w ramach tzw. tarcz antykryzysowych, z uwzględnieniem pomocy publicznej dla organizacji nom- profit.

W-sesji II pt. „Działalność zwidziałem technologii" jako prelegenci wystąpili: Kamil Wójcik i Tomasz Dunaj (SWTP). Przedstawili możliwe formy elektronicznej komunikacji i narzędzia, z jakich można korzystać w codziennej pracy. Poruszyli również tematykę zdalnego korzystania z aplikacji oraz organizowania i prowadzenia spotkań, a także tryb podejmowania decyzji.

Prelegentem w sesji III pt. „Równe szanse" był dr hab. inż. prof. nadzw. Politechniki Łódzkiej Łukasz Kaczmarek. Tematem jego wystąpienia były technologie zdalnego zarządzania, jako szansy na rozwój firmy. Pod jednym wszakże kluczowym warunkiem. Należy wcześnie wdrożyć narzędzia służące zacieśnianiu współpracy oraz budowaniu integracji pracowników, reprezentujących różne pokolenia. Prelegent-Stawiał i szukał odpowiedzi na pytania - co należy zrobić jeśli w organizacji nie ma młodych ludzi? W jaki sposób wykorzystać potencjał intelektualny, szczególnie osób z dużym doświadczeniem zawodowym, ale niestety często z nieukrywaną awersją do obsługi zaawansowanych narzędzi informatycznych?

Webinarium pozwoliło wszystkim prelegentom na zaprezentowanie ciekawych prezentacji. Umożliwiło także na interaktywny udział uczestników za pośrednictwem chatu, którzy mogli zadawać pytania, komentować lub zgłaszać uwagi bez przeszkadzania tak prelegentom jak i pozostałym słuchaczom. Ta nowatorska forma prowadzenia działalności statutowej przez ruch stowarzyszeń naukowo-technicznych już na starcie zyskała wysoką ocenę wszystkich jej uczestników i na stałe wejdzie do sposobów prowadzenia działalności w czasie po pandemii koronawirasa.


Przygotowania zasobów do Olimpad online

DZIAŁANIE
23.09.2021
W dniu wczorajszym 22.09.2021 r. w Warszawskim Domu Technika odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom 47 edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Dzisiaj od samego rana, zespół NOT Informatyka oraz SWTP ruszył pełną parą z przygotowaniem serwerów do następnych Olimpiad. Trzymajcie kciuki za następnych olimpijczyków :)
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Zespół Roboczy d.s. Planowania Przestrzennego

DYSKUSJA
28.08.2021
W dniu 27 sierpnia 2021r SWTP wraz z Federacją Inicjatyw Oświatowych, Fundacją Civis Polonus, Fundacją Instytut na rzecz Ekorozwoju, Fundacją Szkoła z Klasą, WWF Polska oraz OFOP, zorganizowało spotkanie pod nazwą Zespół Roboczy d.s. Planowania Przestrzennego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ

21 lipca 2021 r. odbyło się posiedzenie podkomisji stałej, działającej przy sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

INFORMACJA
21.07.2021
21 lipca 2021 r. odbyło się posiedzenie podkomisji stałej, działającej przy sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii
CZYTAJ CAŁOŚĆ