Najważniejszą umiejętnością dla inżyniera, który chce tworzyć jest kreatywność i niespokojny umysł. Otwartość jest motorem napędowym do działania.
Tymi słowami Profesor Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy Politechniki Wrocławskiej, powitał gości Forum Inżynierów Przyszłości - konferencji zorganizowanej 23-24 października przez Naczelną Organizację Techniczną we Wrocławiu.

Podczas 10 godzin wystąpień i paneli dyskusyjnych, eksperci z różnych dziedzin szukali odpowiedzi na pytania, dotyczące sytuacji młodych ludzi na rynku pracy. Poprzez wspólną rozmowę i wymianę doświadczeń próbowali określić jakie umiejętności i kompetencje będą niezbędne do osiągnięcia sukcesów zawodowych oraz jakich nowych branż i rozwiązań technologicznych możemy się spodziewać za 5, 10, 15 lat.
Młody zespół redakcyjny Forum Inżynierów Przyszłości, składający się ze studentów wrocławskich uczelni, przygotował i publikował właśnie kluczowe wnioski z wystąpień prelegentów.
Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przesłaniem konferencji, która pomimo przeciwności losu, dzięki platformie Virtual Meeting System (VMS) wdrożonej przez Spółkę NOT Informatyka,  mogła odbyć się w formie zdalnej i była transmitowana uczestnikom z wrocławskiego Domu Technika NOT.

Link do dokumentu:
https://issuu.com/navi_pwr/docs/wnioski_z_forum_inzynierow_przyszlosci_2020?fbclid=IwAR03slGzjnkETX5kVJRfjGAWEA6Mj57DYfu_TT7bsrutGd_RHjKlZbtG94s

Plik PDF:
https://fip.not.pl/wp-content/uploads/2021/01/Wnioski_z_Forum_Inzynierow_Przyszlosci_2020.pdf

PRZESŁANIE FORUM INŻYNIERÓW PRZYSZŁOŚCI 2020

 

📖 Nauka i rozwój przez całe życie, zdobywanie doświadczenia oraz otwartość na zmiany to konieczność dla wszystkich którzy chcą osiągać zamierzone cele. Stojąc w miejscu cofamy się, trzeba więc być proaktywnym, choćby poprzez udział w szkoleniach i konferencjach.

 

🦾 🕹 Opłaca się zdobywać praktyczne doświadczenie już w trakcie studiów, poprzez działalność w kołach naukowych, organizacjach lub samorządach studenckich. Kluczowe w kształtowaniu nowego pokolenia inżynierów przyszłości, rozwijających się i rozpoczynających karierę zawodową w dobie IV rewolucji przemysłowej są praktyki i staże, a także umiejętności miękkie, które przy kompetentnej i ugruntowanej wiedzy technicznej mogą pomóc wybić się na rynku pracy i osiągać sukcesy.

 

🎞 Warto również korzystać z dostępnych platform z wiedzą, np. z nagrywanych wystąpień lub szkoleń. Mając dostęp do tak dużych zasobów informacji warto znaleźć czas, aby w pełni je wykorzystać.

 

📲 Pandemia przyspieszyła wykorzystywanie technologii cyfrowych do komunikacji i pracy. Nieuniknione więc będą zmiany w systemach pracy i edukacji, a także wytrwałość, odporność psychiczna i umiejętność szybkiej adaptacji. Zdalna nauka, praca, spotkania i konferencje objęły zasięgiem wiele osób, które do tej pory unikały takich rozwiązań. Część tych zmian na pewno z nami zostanie, ponieważ, jak zauważył WOJCIECH WODO (360 Degrees Ltd.), okazały się wygodne i poszerzające możliwości.

#inzynierprzyszlosci #fip2020
#inżynierprzyszłości #rozwój #inżynier #przedsiębiorczość #rozwój


SWTP wspiera rozwój kompetencji cyfrowych

INFORMACJA
26.01.2023
Poziom kompetencji cyfrowych w Polsce wciąż należy do najniższych wśród krajów UE mimo licznych działań podejmowanych przez m.in.: Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (KPRM), Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN), Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT), a także gminy (https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/kompetencje-cyfrowe.html). Polska znalazła się dopiero na 24. miejscu spośród 27 krajów UE pod względem kapitału ludzkiego społeczeństwa cyfrowego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Modele biznesowe i innowacje w telekomunikacji

WYDARZENIE
25.11.2022
Wydarzenie miało na celu określenie trendów rozwoju technologii i zarządzania innowacjami. W panelu dotyczącym modeli biznesowych i innowacji w telekomunikacji udział ze strony SWTP wziął Prezes Kamil Wójcik. Wskazał na konieczność stosowania Celów Zrównoważonego Rozwoju w realizacji przyszłych inwestycji.
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Oddział SWTP w Poznaniu

INFORMACJA
25.11.2022
21 listopada 2022 r. w siedzibie Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Poznaniu z inicjatywy sympatyków i członków Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej utworzony został Oddział SWTP w Poznaniu. Prezesem Oddziału został Adam Szymański, który podziękował za zaufanie, które w organizacji społecznej jest podstawową wartością.
CZYTAJ CAŁOŚĆ