24 stycznia w Brukseli odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli FEANI oraz podmiotów wchodzących w skład konsorcjum projektu "Engineers 4 Europę".

Polska reprezentowana przez FSNT-NOT dołączyła do zespołu pod koniec 2019 r., zastępując Szwecję. Delegatem został Kamil Wójcik Prezes SWTP i wiceprezes FSNT-NOT. Celem projektowanego przedsięwzięcia jest stworzenie centralnej platformy przeznaczonej dla inżynierów i techników na terenie Unii Europejskiej. Będzie ona stanowiła zarówno rejestr zawierający szczegółowe dane na temat kompetencji jak i bardzo zaawansowane narzędzie wymiany informacji i pracy zespołowej. Czas trwania wdrożenia pilotażowego wynosi 3 lata od daty przyjęcia projektu do realizacji z programu ERASMUS+.

Na spotkaniu został podjęty w pierwszej kolejności temat ryzyka związanego z realizacją zadań projektowych, w tym w szczególności potencjalnych przeszkód w zebraniu informacji w 6 pilotażowych państwach, m.in. w Polsce. Następnie został omówiony podział zadań i odpowiedzialności na poszczególnych partnerów oraz budżet. Do 14 lutego 2020 r. zostaną zakończone prace nad podziałem zadań i ich prezentacji. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w drugim kwartale b.r.


Przygotowania zasobów do Olimpad online

DZIAŁANIE
23.09.2021
W dniu wczorajszym 22.09.2021 r. w Warszawskim Domu Technika odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom 47 edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Dzisiaj od samego rana, zespół NOT Informatyka oraz SWTP ruszył pełną parą z przygotowaniem serwerów do następnych Olimpiad. Trzymajcie kciuki za następnych olimpijczyków :)
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Zespół Roboczy d.s. Planowania Przestrzennego

DYSKUSJA
28.08.2021
W dniu 27 sierpnia 2021r SWTP wraz z Federacją Inicjatyw Oświatowych, Fundacją Civis Polonus, Fundacją Instytut na rzecz Ekorozwoju, Fundacją Szkoła z Klasą, WWF Polska oraz OFOP, zorganizowało spotkanie pod nazwą Zespół Roboczy d.s. Planowania Przestrzennego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ

21 lipca 2021 r. odbyło się posiedzenie podkomisji stałej, działającej przy sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

INFORMACJA
21.07.2021
21 lipca 2021 r. odbyło się posiedzenie podkomisji stałej, działającej przy sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii
CZYTAJ CAŁOŚĆ