Strefa członka SWTP

Stowarzyszenie Wspierania Techniki Polskiej w roku 2018 rozszerzyło swoją działalność powołując oddział w Gdańsku.

Członkowie oddziału rozpoczęli pracę z młodzieżą realizując cele edukacyjne w zakresie robotyki i automatyki.

Stowarzyszenie wykonało analizę obszaru podmiotów rozpoczynających działalność gospodarczą w Polsce i opracowało raport, z którego wynika, że tylko 1 na 10 start upów w Polsce ma szansę na przetrwanie pierwszego roku. Przyczyny tego stanu zostały zidentyfikowane i opisane w raporcie.  W lipcu 2018 roku została zaakceptowana przez Zarząd zmiana strategii i dołączone zadanie kierowane w celu uzupełnienia braków w obszarach zarządczo - organizacyjnych w nowo tworzonych podmiotach. We wrześniu 2018 roku został zatwierdzony ogólny cel pilotażowego programu edukacyjnego i zostały rozpoczęte prace związane z budowaniem zespołu programowego. Stowarzyszenie kontynuowało działania w Portalu eNOT.pl mające na celu stworzenia pierwszego systemu przyjmowania członków oraz panelu obsługi członka, zdejmującego z biura Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej obowiązki wynikające z realizacji zapisów statutowych, dotyczące relacji członka ze Stowarzyszeniem. Wprowadzono zmiany w zakresie procedury przyjmowania członków. Zostały podjęte działania związane z opracowaniem narzędzi elektronicznych służących do obsługi stowarzyszenia, opracowano wymagania i specyfikację. Równolegle stowarzyszenie wprowadza modyfikacje do elektronicznego systemu obiegu dokumentacji i planowane są w roku 2019 zmiany statutowe, które obecnie zostały zidentyfikowane jako potencjalnie przyszłe bariery rozwoju Stowarzyszenia. Ze względu na wprowadzane modyfikacje systemowe pobieranie opłat od członków zostało zawieszone do końca roku 2019.


Zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa online w Bootcampie w ramach projektu DIGIFABS

INFORMACJA
12.05.2025
SWTP zaprasza do rejestracji i uczestnictwa online w Bootcampie w ramach projektu DIGIFABS, współfinansowanego przez Komisję Europejską (ERASMUS+). Bootcamp DIGIFABS zgromadzi w jednej przestrzeni wirtualnej nauczycieli, MŚP i profesjonalistów, aby pokazać, w jaki sposób narzędzia cyfrowe, zrównoważony rozwój i innowacje mogą stworzyć bardziej odporny, gotowy na przyszłość sektor żywności i napojów (F&B). Bootcamp to czterotygodniowy program z trzema sesjami tygodniowo. Tydzień 0 wprowadza do branży F&B, a kolejne tygodnie poświęcone są pogłębianiu wiedzy odnośnie zielonych trendów, budowaniu odporności biznesu i zagadnieniom żywności w nowoczesnej gospodarce. Program prowadzony jest po angielsku i jest dostosowany do wymagań (czasowych i organizacyjnych) profesjonalnego odbiorcy.
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Partner Główny cyklu edukacyjno-turniejowego Prize Charger II edycja pn. "Wodór - energia przyszłości"

INFORMACJA
28.04.2025
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego stał się Partnerem Głównym II edycji cyklu edukacyjno-turniejowego Prize Charger pn. "Wodór-energia przyszłości". Przed oraz podczas półfinału i finału II edycji, które odbędą się w Krakowie na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w dniu 18 listopada 2025 r. partner wydarzenia włączy się w ich organizację. Województwo Małopolskie de facto stało sie gospodarzem II edycji cyklu edukacyjno-turniejowego Prize Charger i będzie przedstawiane i popularyzowane przez SWTP jako region Polski promujący naukę, budujący społeczeństwo oparte na rzetelnej informacji, a także propagujący wiedzę o historii i współczesności nauk, nie tylko technicznych. Dziękujemy, że dołączyliście do naszego Zespołu i jesteście z nami.
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Dojrzałość cyfrowa MSP w sektorze F&B - synteza raportu

INFORMACJA
25.04.2025
SWTP jest współtwórcą raportu analizującego dojrzałość cyfrową MSP w sektorze F&B w Europie. W raporcie zawarta jest analiza cyfrowej dojrzałości, zidentyfikowane są najlepsze praktyki w Europie oraz określa potrzeby MŚP w zakresie agentów zmian cyfrowych. Raport został opracowany przez partnerów projektu DIGIFABS, współfinansowanego przez Komisję Europejską (ERASMUS+).Główne tezy raportu odnoszą się do: niskiego poziomu dojrzałości cyfrowej MSP, potrzeby wsparcia w transformacji cyfrowej, roli agentów zmian cyfrowych oraz na konieczność koncentracji na obszarach o największym potencjale.
CZYTAJ CAŁOŚĆ