18-19 marca w ramach obchodów 100-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych między Polską i Grecją, odbyły się Dni Nauki Polskiej w Grecji. Organizatorem wydarzenia była Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA), we współpracy z Ambasadą RP w Atenach.

Polska delegacja w składzie 11 instytucji szkolnictwa wyższego, z udziałem Kamila Wójcika Prezesa SWTP i wiceprezesa FSNT-NOT rozpoczęła udział w Dniach od spotkania w Ministerstwie Edukacji, Badań Naukowych i Wyznań. Następnie udała się do: University of Pireus, Hellenic Naval Academy oraz Athens University of Economics and Business.

Ważnym punktem programu było spotkanie w Ambasadzie RP w Atenach z IKY (State Scholarships Foundation) oraz administratorem portalu studyingreece. Dzień zakończył się wizytą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie polską delegację przyjął wiceminister spraw zagranicznych Markos Bolaris. Przedstawiciele uczelni politechnicznych mieli okazję do spotkania ze swoimi potencjalnymi partnerami z Politechniki Ateńskiej, Politechniki Kreteńskiej, Uniwersytetu Egejskiego oraz z władzami i członkami Greckiej Izby Technicznej.

Podczas tego wydarzenia doszło do podpisania umowy partnerskiej pomiędzy polską i grecką instytucją zrzeszającą inżynierów: Federacją Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych – Naczelną Organizacją Techniczną i Grecką Izbą Techniczną. Ze strony polskiej umowę podpisał Kamil Wójcik Wiceprezes FSNT-NOT, a ze strony gospodarzy Prezes Greckiej Izby Technicznej, Georgios Stasinos.

Następnie odbyły się prezentacje i rozmowy z kandydatami na studia w Polsce na National Kapodistrian University of Athens, w Corallia Clusters Initiative oraz z Grecką Izbą Techniczną. W Salonikach zaplanowano spotkania w Chemical Process Engineering Research Institute - CPERI, Information Technologies Institute - ITI Centre for Research & Technology Hellas – CERTH, Central Macedonia Digital Innovation Hub on Agrofood, American College of Thessaloniki oraz z władzami Aristotle University of Thessalonik.

Misją Agencji NAWA jest wspieranie wymiany akademickiej i współpracy międzynarodowej w celu wzmocnienia potencjału polskiej nauki i szkolnictwa wyższego. Agencja ma za zadanie prowadzić długofalową politykę na rzecz wsparcia mobilności akademickiej oraz projakościowego umiędzynarodowienia oferty polskich uczelni m.in. przez realizację programów adresowanych do studentów i kadry naukowej tak z Polski, jak i z zagranicy.


Przygotowania zasobów do Olimpad online

DZIAŁANIE
23.09.2021
W dniu wczorajszym 22.09.2021 r. w Warszawskim Domu Technika odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom 47 edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Dzisiaj od samego rana, zespół NOT Informatyka oraz SWTP ruszył pełną parą z przygotowaniem serwerów do następnych Olimpiad. Trzymajcie kciuki za następnych olimpijczyków :)
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Zespół Roboczy d.s. Planowania Przestrzennego

DYSKUSJA
28.08.2021
W dniu 27 sierpnia 2021r SWTP wraz z Federacją Inicjatyw Oświatowych, Fundacją Civis Polonus, Fundacją Instytut na rzecz Ekorozwoju, Fundacją Szkoła z Klasą, WWF Polska oraz OFOP, zorganizowało spotkanie pod nazwą Zespół Roboczy d.s. Planowania Przestrzennego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ

21 lipca 2021 r. odbyło się posiedzenie podkomisji stałej, działającej przy sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

INFORMACJA
21.07.2021
21 lipca 2021 r. odbyło się posiedzenie podkomisji stałej, działającej przy sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii
CZYTAJ CAŁOŚĆ